مبلمان

صفر تا صد کاربرد شال مبل

کاربرد شال مبل

اگرچه کاربرد شال مبل به دلیل نوع این کالا اغلب غیر ضروری در نظر گرفته می‌شود، اما وقتی کمی به آن توجه ویژه شود، یک شال به یک تکه برجسته شیک تبدیل می‌شود که زیبایی، سبک و جذابیت را به فضا می‌آورد. شال مبل علاوه بر ویژگی‌های عملی که سطحی از راحتی بیشتر را به اتاق نشیمن شما می‌دهد، دو هدف کلی را دنبال می‌کند، از جمله:

  • ایجاد حس خوشایندی از گرما و صمیمیت در فضا
  • تزیین مبل با میزانی از ظرافت

همان‌طور که همه طراحان داخلی می‌دانند، شال مبل نقش کلیدی در تقویت تم و لحن کلی اتاق دارد. در این مقاله، نکات کلیدی برای نحوه استفاده از شال مبل را مورد بحث قرار می‌دهیم.

شال مبل چیست؟ نگاهی به انواع مختلف

در کاربرد شال مبل می توان گفت که درواقع به نوعی شکلی از پتو است که معمولاً روی مبلمان قرار می‌گیرد؛ برای افزودن حس کلاس و شخصیت به فضا استفاده می‌شود و کمک می‌کند تا فضا گرم‌تر و دلپذیرتر شود.

شال‌ها را می‌توان از طیف وسیعی از مواد مانند پوست گوسفند، ابریشم، پنبه یا ترمه تهیه کرد که همگی پارچه‌های فوق‌العاده همه‌کاره‌ای هستند که می‌توان آنها را به روش‌های مختلفی مدل داد.

با گزینه‌های بسیار زیاد که همگی شیک هستند، تصمیم گیری در مورد اینکه کدام شال مبل به بهترین شکل، مکمل خرید مبلمان مورد نظر است، دشوار است. با این راهنما، ما در مورد عوامل تمایز بین مواد و برخی از بهترین روش‌های پوشاندن مبل با شال صحبت می‌کنیم.

شال مبل نخی

شال مبل نخی

کاناپه‌های پنبه‌ای به دلیل کیفیت نرم و بادوام خود شناخته شده‌اند. آنها از نظر طراحی خنثی هستند.

تطبیق پذیری، قابلیت تنفس و احساس سبکی پنبه آن را به ماده‌ای ظریف برای شال مبل تبدیل می‌کند و همراهی مناسب برای بالش‌های نرم و مخملی است. پوشاندن یک مبل پنبه‌ای با بالش‌هایی با طراحی مشابه ترکیبی عالی است که به ایجاد وحدت بین رنگ‌ها و بافت‌های برجسته در اتاق کمک می‌کند.

شال مبل پشمی

شال‌های بافت یا بافته شده با پشم، اغلب پشم بره یا مرینو، سبک و گرم هستند و لوازم جانبی محکمی را برای افزودن به فضای نشیمن فراهم می‌کنند.

مواد پشمی معمولاً کاملاً ضخیم هستند و برای ماه‌های خنک‌تر مناسب هستند. فراتر از توانایی آن در اصلاح طراحی داخلی اتاق، شال‌های پشمی عایق خوبی هستند و هنگام استفاده به‌عنوان پتو در عصرهای سرد می‌توانند راحتی زیادی را برای شما به ارمغان بیاورند.

شال مبل ترمه

شال مبل ساخته شده با ترکیبات ترمه به دلیل کیفیت فوق‌العاده مجلل و نرم خود شناخته شده است. در حالی که ترمه نه تنها ضخیم‌تر از پشم است؛ بلکه به طور قابل توجهی هنگام لمس نرم‌تر است.

کاربرد شال مبل از جنس ترمه می‌تواند برای جذب گرما به اتاق استفاده شود. هنگامی که ترمه با مواد دیگر مانند روکش چرمی جفت می‌شود، می‌تواند با براق بودن چرم تضاد داشته باشد و برای راحتی بیشتر، حسی لطیف‌تر و خانگی به مبل بدهد.

چه از سبک‌های مختلف و مواد کلاسیک پتو استفاده کنید یا از جایگزین‌های مدرن ساخته شده توسط انسان، همه شال‌ها را می‌توان مطابق با فصل تغییر داد.

نحوه کاربرد شال مبل

نحوه کاربرد شال مبل

بسته به نحوه قرارگیری شال، می‌توان ظاهری راحت و صمیمی را به فضا بخشید. شال‌های مبل متعدد را می‌توان تا کرد و روی هم چید و یا رول کرد تا ظاهری ساختار یافته به مبل ببخشد.

شال‌ها حتی می‌توانند به صورت گرد و چشم‌نواز مرتب شوند تا وقتی در گوشه‌های بالایی مبل قرار می‌گیرند، چشمگیر به نظر برسند.

بسیار مهم است که یک شال بر اساس نسبت آن با اندازه مبلمان انتخاب شود. یک پتوی بسیار بزرگ مناسب مبل‌هایی است که از چندین عنصر تشکیل شده است، مانند سیستم صندلی راجر، در حالی که یک پتوی کوچک‌تر بهتر است روی صندلی راحتی، عثمانی یا تاف قرار گیرد.

اگر مبلمان اتاق رنگ خنثی دارد، یک شال مبل رنگارنگ می‌تواند تضاد خوشایند و پر جنب و جوشی را به اتاق بدهد. برای اینکه واقعاً ترکیب رنگ‌ها، بافت‌ها یا الگوهای شال مبل را به نمایش بگذارید، شال را به زیبایی، باز و بدون تا پخش کنید.

از طرف دیگر، ممکن است با اضافه کردن شال‌های رنگی روشن و بالش‌های بافت‌ به مبل یا به سادگی تا کردن یک شال روی مبل برای ایجاد الگوهای منحصربه‌فرد، جذابیت بیشتری در طراحی خود داشته باشید.

سه تکنیک برای استفاده مؤثر از شال مبل

استفاده از شال مبل به طور مؤثر شکل، سبک و فرم را در اتاق نشیمن ایجاد می‌کند. این به ایجاد فضایی کمک می‌کند که به همان اندازه شیک و جذاب باشد.

هنگام قرار دادن شال روی مبل، در نظر داشته باشید که پتوهای سبک وزن هنگام تا شدن خوب عمل می‌کنند، اما مواد ضخیم‌تر برای رها شدن آزادانه روی مبلمان مناسب‌تر هستند. چنین رویکردی در طراحی و دکور یک فضای نشیمن تضمین می‌کند که زیبایی مبل از بین نرود یا در زیر شال پنهان نشود.

این سه تکنیک برتر، پتانسیل و بهترین نحوه لباس پوشید کردن مبل را با یک شال با حس منحصر به فرد و تجمل نشان می‌دهد.

تا کردن شال مبل برای ظاهری زیبا

تا کردن یک شال مبل به یک سوم و قرار دادن آن در مرکز مبل می‌تواند ظاهری مرتب و متناسب به اتاق اضافه کند. این روش اغلب به‌عنوان تکنیک آبشار نامیده می‌شود، زیرا شال به طور طبیعی روی پشت و جلوی مبل جریان می‌یابد.

ممکن است شخصی بخواهد این را با لبه‌های صاف و تیز نگه دارد یا برای جلوه‌ای طبیعی و موج دار آن را کمی شل کند.

شال مبل روی شزلون

در حالی که طبق تعریف، شال کاناپه برای نمایش روی مبل در نظر گرفته شده است، می‌توان آن را به همان خوبی روی تخت خواب، نیمکت یا مبل شزلون استفاده کرد. شال را می‌توان از طول به چهار قسمت تا کرد و به صورت مورب روی گوشه مبلمان قرار داد. این یک گزینه ساده است که به حداقل تلاش برای ایجاد یک فضای جذاب نیاز دارد.

هنگامی که از شال‌های متعدد به طور هم‌زمان استفاده می‌کنید، می‌توان آنها را به راحتی در کنار هم قرار داد وقتی به شکلی جذاب روی شزلون قرار می‌گیرند.

کاربرد شال مبل

ایجاد ظاهری آرام با شال مبل

برای چیدمان کژوال، می‌توان یک شال را روی بازوی مبل قرار داد. حتی ممکن است یکی از شال‌ها را برای ظاهری کژوال تر انتخاب کند. گزینه دیگری که به عمق و تقارن قسمت نشیمن کمک می‌کند، قرار دادن شال روی هر دو دسته مبل است.

شال‌های بافت، با منگوله و یا دارای حاشیه می‌توانند هنگام افتادگی از روی مبل جذابیت بیشتری داشته باشند. بالش‌هایی که روی شال‌ها قرار می‌گیرند می‌توانند عنصری دنج‌تر یا پیچیده‌تر به اتاق اضافه کنند.

نتیجه گیری

انواع مختلفی از شال مبل وجود دارد که می‌توان به پنبه، پشم و ترمه اشاره کرد. هنگامی که پارچه شال مبل موردنظر پیدا شد که با زیبایی شناسی فضا و مبلمان مطابقت دارد، نوبت به تزیین مبل با آن می‌رسد.

سه راه ساده و در عین حال مؤثر برای پوشاندن مبل با شال عبارت‌اند از:

  1. تا کردن شال مبل برای افزودن خطوط دقیق و اشکال متمایز
  2. برای ایجاد فضایی دلپذیر در اتاق، پرتاب را آزادانه روی مبل یا صندلی راحتی
  3. قرار دادن یک یا چند شال بر روی بازوهای مبل برای ایجاد حس آرامش

شال مبل واقعاً می‌تواند هر مفهوم از طراحی را کنار هم بچیند و رنگ دلخواه اتاق را اصلاح و غنی کند. علاوه بر این، سه رویکرد موردبحث در این راهنما را می‌توان به راحتی در هر اتاقی گنجاند تا سبک، بافت، الگوها و رنگ بیشتری را برایتان به ارمغان آورد.

همچنین می‌توانید از فروشگاه آیسامبل اقدام به خرید و مشاوره تخصصی در زمینه مبلمان و طراحی مدرن و یا نصب حرفه‌ای مبل را بیابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *