مبلمان

مبل میان سده (mid century)

امروزه مبل میان سده یا مبل  mid centuryکه گاهی اوقات به اشتباه آن را مبل معاصر (Contemporary) نیز می‌نامند، در بین مردم جهان طرفداران بسیاری پیدا کرده است. مبل میان سده به سبکی از مبلمان گفته می‌شود که از اواخر دهه 20 تا اواسط دهه 60 میلادی به طور گسترده مورد پذیرش تمامی مردم از قشر پایین تا بالا بوده است.

برای آشنایی با این سبک از مبلمان ما را تا انتهای این مقاله از تیم حرفه‌ای آیسامبل همراهی کنید.

 

تاریخچه مبل میان سده

طراحان مبل میان سده افرادی مشهور مانند  Charles & Ray Eames، Verner Panton، Isamu Noguchi و Ludwig Mies van der Rohe بودند. این مبلمان به گونه‌ای طراحی شده است که در آزمون زمان مقاومت کند و برای سال‌های آینده یک نقطه کانونی در خانه شما باشد.

«مبلمان مدرن mid century عموماً به طرح‌هایی اطلاق می‌شود که بین اواسط دهه 1920 و اواسط دهه 1960 ساخته شدند، اگرچه این جنبش واقعاً پس از جنگ شروع به کار کرد. این جنبش کاملاً در تضاد با مبلمان پرزرق و برق گذشته بود، زیرا خانواده‌ها مشتاق بودند که شیوه زندگی مدرن‌تری را بپذیرند.

 

ویژگی‌های مبل mid century

ویژگی‌های کلی طراحی میان سده، استفاده از چوب‌های گرم، خطوط تمیز و سیلوئت‌های ساده است. چوب‌های باکیفیت و بادوام مانند بلوط، چوب ساج و گردو برای ساخت مبل میان سده استفاده می‌شوند. طراحی جذاب و در عین حال باکیفیت دست به دست هم می‌دهند تا سبکی بی‌نظیر را تولید سازند. اینها قطعات مبلمانی هستند که در خانه شما عالی و شیک به نظر می‌رسند و در عین حال برای ماندگاری ساخته شده‌اند.

سه ویژگی اصلی مبل میان سده را می‌توان مبلی شیک، جمع و جور و با قیمت مناسب دانست. این نوع مبلمان برخلاف مبلمان کلاسیک مدرن دیگر، قیمت بسیار بالایی ندارند. ویژگی‌های اصلی دیگر این مبل را می‌توان موارد زیر دانست:

  • مبل mid century دارای خطوط صاف و منحنی به همراه سطحی بسیار نرم و صاف است.
  • این مبلمان فضای کمی را اشغال می‌کنند و در عین حال جادار و دلباز هستند.
  • مبل سده از ترکیبی از متریال‌های طبیعی مثل چوب و متریال‌های مصنوعی مثل روکش‌های ساخته شده از الیاف مصنوعی تولید می‌شود.
  • این مبلمان در تمای رنگ‌های تیره، روشن و خنثی تولید می‌شود و تقریبا بدون محدودیت هستند.
  • سازگاری مبلمان میان سدع با هر نوع سبک و طراحی سازگار است.
  • پایه‌های مبلمان مبل میان سده معمولا باریک و استوانه‌ای شکل هستند و پوشیده نمی‌شوند.

 

 

جمع‌بندی

در این مقاله از تیم آیسامبل شما را با یکی دیگر از سبک‌های مبلمان به نام مبل میان سده mid century آشنا نمودیم. از این که تا انتها در کنار ما بودید، سپاسگزاریم.

 

منابع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *