مبلمان

جدیدترین مدل مبل نئوکلاسیک

جدیدترین مدل مبل نئوکلاسیک

همه نمی دانند که مبل به شکل و عملکردی که امروزه می فهمیم، در اروپا در دوران نئوکلاسیک شروع به گسترش کرد. اولین مدل ها در زمان سلطنت لویی شانزدهم در فرانسه ظاهر شد. این خاستگاه سبک لوئیس شانزدهم بود که هنوز هم یکی از پرکاربردترین‌ها است.

اولین مبل های آن زمان دارای اشکال مستطیل و تزئینات کلاسیک بودند که سبکی باشکوه با طراحی صمیمی و کم رنگ ایجاد می کرد. در دهه‌های بعد، کابینت‌ساز فرانسوی، لویی دلانوا شروع به ساخت مدل‌های مجلل‌تر کرد که به زودی به نمادهای تجمل و هنر تبدیل شدند. پس جای تعجب نیست که حتی امروزه مبل عنصر مرکزی یک اتاق نشیمن نئوکلاسیک است. سبک مبل، رنگ و جزئیات تزئینی آن است که در اتاق نشیمن نئوکلاسیک نقش ایفا می کند به همین دلیل ما در ادامه این مقاله به جدیدترین مدل مبل نئوکلاسیک می پردازیم.

استفاده از جدیدترین مدل مبل نئوکلاسیک در اتاق نشیمن

قبل از اینکه توجه خود را به مدل مبل‌ها معطوف کنیم به عناصری که نه تنها از نظر سبک (رنگ‌ها و شکل‌های غالب)، بلکه از نظر معماری و طراحی، یک اتاق نشیمن نئوکلاسیک را متمایز می‌کنند، نگاهی می اندازیم.

تعادل بین کلاسیک گرایی و مدرنیته

الهام‌بخش اصلی مبلمان نئوکلاسیک معماری نئوکلاسیک است که درست پس از شکوه دوره باروک به وجود آمد. جریانی که از یک سو نشانه بازگشت به اشکال سنتی معماری یونانی و رومی است و از سوی دیگر با جذب عناصر منطقی تر، تکامل می یابد.

ارجاع به فرهنگ یونانی-رومی (ستون‌ها، سقف‌های بلند، دیوارهای تزئین شده با گچ‌کاری و چوب‌کاری) بازگشتی دوباره گرفت و اتاق‌ها با اهمیت زیادی به تقارن، تناسب (فضاها هرگز آشفته یا شلوغ نبودند) و چیدمان مبلمان کاربردی طراحی شدند.

در اتاق نشیمن نئوکلاسیک، هر ترکیبی برای ایجاد ظرافت و هماهنگی رنگ ها طراحی شده است، هر قطعه مبلمان با بقیه هماهنگ شده است، با نقوش تزئینی تکراری که بر تداوم بصری و خطوط راست تأکید دارد.

رنگ های روشن و پرداخت های گرانبها

انتخاب طرح رنگ مناسب نه تنها برای پایبندی به اصول زیبایی شناسی یک سبک خاص مانند نئوکلاسیک، بلکه برای تعریف فضایی که از اتاقی به اتاق دیگر تغییر می کند، ضروری است.

از سوی دیگر در یک اتاق نشیمن می‌توانیم با رنگ های متنوع تری چیدمان کنیم؛ دقیقاً به این دلیل که فضا طبیعتاً چند منظوره است: ما فضای استراحت داریم، جایی که با دوستان صحبت می‌کنیم و پذیرایی می‌کنیم، فضای سرگرمی داریم، قفسه‌های کتاب، تلویزیون، و سپس قسمت ناهارخوری را داریم؛ به طور کلی شیک ترین و پیچیده ترین فضا، جایی که بوفه ها، کابینت های شیشه ای و یک میز بزرگ با صندلی ها را می بینیم.

در چنین محیط پویایی، رنگ ها از قوانین سختگیرانه پیروی نمی کنند. با این حال، اساساً سبک نئوکلاسیک از سایه‌های روشن و روشن مانند عاج و بژ استفاده می‌کند که تضادهای جذابی با روکش‌های طلایی این سبک ایجاد می‌کند.

اهمیت جزئیات

یکی دیگر از ویژگی های اتاق های نئوکلاسیک توجه به جزئیات است. هیچ چیز تصادفی نیست؛ برعکس هر انتخابی – از مبلمان گرفته تا نورپردازی، از اشیاء گرفته تا تزئینات – برای ایجاد یک بعد دوگانه طراحی شده است:

  • تجمل از پرداخت ها و جزئیات گرانبها
  • تعادل حداقلی در تقارن ترکیب‌بندی‌ها، فرم‌های مجسمه‌سازی و خطوط مبلمان

جزئیات نیز به تکمیل دکوراسیون کمک می کند و حس خوشایندی را به شما می دهد. چیدمان اتاق نشیمن نئوکلاسیک می تواند شامل اشیایی باشد که نماد این سبک هستند، مانند:

  1. گلدان هایی با جزئیات طلا و طرح های برجسته
  2. لامپ های دیواری و تزئینی با پایه های چوبی، مسی، برنجی یا برنزی
  3. لوستر با شیشه دمیده و آویز کریستال
  4. شمعدان های برنجی با روکش طلا یا نقره
  5. ظروف چینی تزئینی با رنگ دستی برای نمایش در قفسه ها به همراه ظروف نقره

جدیدترین مدل های مبل به سبک نئوکلاسیک

در اینجا به مبل نئوکلاسیک راحتی و مبل نئوکلاسیک فرانسوی و جدیدترین مدل مبل نئوکلاسیک می رسیم که همانطور که قبلاً اشاره شد عنصر اصلی سبک نئوکلاسیک است و نقش اصلی را در اتاق نشیمن بازی می کند.

شکل ها با پشتی های لحافی و اغلب به شکل بادبزن، خطوط محصور و تکیه گاه های گرد ساده و هماهنگ هستند. آنچه مبل نئوکلاسیک را به یک اثر هنری تبدیل می کند جزئیات است: تزئینات طلایی، تزئینات طلای دست ساز، نقوش طلا، پارچه های ظریف.

خرید مبل نئوکلاسیک به خانه به معنای شرط بندی روی مبلمانی است که کلاس، ظرافت، راحتی و عملکرد را با هم ترکیب می کند.

مبل نئو کلاسیک فانتزی

مجموعه اتاق نشیمن فانتزی نمادی واقعی از زیبایی و ظرافتی است که نمونه ای از سلیقه نئوکلاسیک است.

مبل نئو کلاسیک فانتزی

هر عنصر مبلمان دارای خطوط مربع برجسته است به خصوص در میزهای گاه به گاه و کابینت های شیشه ای.

ویژگی برجسته مبل فانتزیا شکل نرم و طراحی پنکه مانند آن با بالشتک مرکزی است که جلوه زیبایی جسورانه به صندلی می بخشد.

مجموعه ملودیا

هر عنصر مبلمان در مجموعه اتاق نشیمن Melodia با یک تعادل شیک و رسمی زیبا به هم مرتبط است که با استفاده از لهجه های طلایی جسورتر شده است. روی میزهای قهوه‌خوری، کابینت‌های شیشه‌ای، صندلی‌ها و مبل‌ها. فریزها و پاهای طلایی رنگ با جذابیت اغوا کننده، نت های برجسته را به صندلی اضافه می کنند.

مجموعه ملودیا

مبل های ملودیا می توانند راحتی را با ظرافت ترکیب کنند، در ترکیبی از طراحی که می تواند ارزش زیبایی شناختی مبلمان شما را افزایش دهد. مبل‌های این مجموعه «تغییر روی تم» را ارائه می‌کنند که علاوه بر طراحی، شامل مجموعه‌ای از روکش‌ها از ظاهر ساده گرفته تا درج‌های میخ‌دار است که میل شما را برای شگفت‌انگیز کردن محدود نمی‌کند.

دولچه ویتا

مجموعه دولچه ویتا که طراحی مدرن را با ارجاع به طعم کلاسیک ایتالیایی متعادل می کند، در هر فضای داخلی قرار می گیرد و با نور خاصی می درخشد.

جدیدترین مدل مبل نئوکلاسیک

چیزی که اتاق‌ها را بسیار پیچیده و براق می‌کند رنگ‌های درخشان سطوح، روکش‌های فلزی گرانبها، انعکاس‌های درخشان کابینت‌های ویترین، و پارچه‌های گرانبهای مبل‌ است که با شبح منحنی و چین‌کاری گرانبهای خود اغوا می‌کنند.

دوناتلو

مبل دوناتلو با غنای تزئینات رنسانس، ترکیبی تجمل و شکوه است و ظرافت فریزهای طلایی که شبح آن را همراهی و غنی می کند، تحت تاثیر قرار می دهد.

دوناتلو

تزیین سینوسی با تداوم تزئینات منحنی و پیوسته قسمت پایینی و تقارن بین این و سه فریز تزئینی که حجم مبل گوشه را مشخص می کند متعادل می شود. این طرح با تکیه‌گاه‌های محفظه‌ای، صندلی‌های پهن و نرم و پایه های زیبا در انتهای پنجه شیر طلایی تکمیل شده است.

لئوناردو

اثاثیه اتاق نشیمن لئوناردو به دلیل حجم های ظریف و جزییات ظریفی که شکل های ظریف آنها را مشخص می کند، قابل تشخیص است. طبیعت غیرقابل انکار این مجموعه معتبر در مبل های آن منعکس شده است.

مبل نئوکلاسیک راحتی

صندلی های بسیار راحت ساخته شده از پارچه های ظریف، برای استایلی عالی با اشکال نرم و پایه ای باکیفیت که چرخش های پر پیچ و خم پایتخت های باستانی را به ذهن متبادر می کند.

لیبرتی

مبل لیبرتی دارای فریزهای نئوکلاسیک، نقوش تزئینی، جزئیات طلا و نقره و پارچه‌های مخملی معتبر است که حضور مجسمه‌ای عنصری را به سبک نئوکلاسیک کامل در خود جای داده است.

لیبرتی

با خطوط نرم و گرد خود، صندلی های موجود در محدوده Liberty به این مجموعه پرستیژ می بخشد. صندلی‌های عریض و دلپذیر برای جذابیت راحت که هرگز جزئیات روشن را از دست نمی‌دهد که همراه با طرح طلایی روی قرنیز پایه، بازوهای کناری را افزایش می‌دهد.

نتیجه گیری

مدل مبل نئوکلاسیک جدید به طراحی زیبا و ظاهری کلاسیک و در عین حال مدرن معروف است. این مبل ها با استفاده از جزئیات ظریف و خطوط منحنی ایجاد شده اند که ترکیبی بین زیبایی و راحتی را به همراه دارند. از مواد با کیفیت و با دقت ساخته شده اند تا در طول زمان مقاومت و استحکام خود را حفظ کنند. طرح های نئوکلاسیک معمولاً از جنس چوب با رنگ های گرم و طبیعی ساخته شده اند، با امکان انتخاب رنگبندی برای تناسب با دکوراسیون داخلی مختلف. بنابراین، اگر به دنبال مبلی با استایل منحصر به فرد و البته کلاسیک هستید،استفاده از فروش مبلمان نئوکلاسیک جدید در فروشگاه آیسا مبل گزینه ای عالی برای شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *