مبلمان

مبل نول (Knole)

مبل نول Knole یکی از سبک‌های خاص مبلمان می‌باشد که کمتر به گوش شما خورده است. این نوع مبل خاص جذابیت فوق‌العاده‌ای دارد و در میان برخی افراد خاص پسند، طرفداران بسیاری دارد. تیم آیسامبل در کنار شماست تا شما را با یکی دیگر از سبک‌های خاص صنعت مبلمان آشنا کند تا در هنگام خرید مبل و انتخاب سبک مناسب برای دکوراسیون داخلی خود، آگاهی بیشتری داشته باشید.

 

مبل نول Knole چیست؟

مبل Knole یک صندلی یا کاناپه است که در قرن هفدهم، احتمالاً در حدود سال 1640 ساخته شده است. در ابتدا نه به عنوان مبل راحتی بلکه به عنوان یک تخت رسمی که پادشاه برای پذیرایی از بازدیدکنندگان روی آن می‌نشست استفاده می‌شد. مبل Knole آنقدر پهن بود که یک پادشاه و همسر می‌توانستند کنار هم روی آن بنشینند. اولین نسخه مبل نول از سال 2021، در خانه Knole در یک جعبه شفاف نگهداری می‌شود.

نسخه‌های مدرن این طرح به‌عنوان مبل‌های نول یا Knole sofas به بازار عرضه می‌شوند. آنها دارای بازوهای جانبی قابل تنظیم و عمق قابل توجهی از نشیمنگاه هستند و معمولاً دارای انتهای چوبی در بالای گوشه‌های عقب هستند و ممکن است مقداری چوب در معرض دید روی بازوها وجود داشته باشد.

 

تاریخچه مختصری از مبل نول Knole

در اطراف هاوس، از برلین تا بابینگتون، شوردیچ تا سوهو، شکل متمایز مبل نول Knole را خواهید دید. گفته می‌شود که این قطعه مبلمان تاریخی با کناره‌های لولایی‌اش که با طناب‌های پارچه‌ای به انتهای چوبی بسته شده است، از زمانی که برای اولین بار در قرن هفدهم در خانه‌ای روستایی در کنت ظاهر شد، طرح اولیه هر مبل ساخته شده بود.

مبل‌های نول توسط جورج اسمیت در شمال انگلستان و با استفاده از روش‌های سنتی که در طول نسل‌ها در کنار بهترین تکنیک‌های مدرن منتقل شده‌اند، ساخته می‌شوند.

تصور می‌شود مبل اصلی نول Knoleدر حدود سال 1640 ساخته شده باشد. موقعیت او به این معنی بود که او می‌توانست هر مبلمانی که فکر می‌شد قدیمی است را حذف کند.

مبل نول Knole یک قطعه طراحی انقلابی بود که با نیمکت‌های سنتی آن زمان کاملاً متفاوت بود، با توجه به پشتی توکار، کناره‌های محصور و عمق نشیمنگاه. تاریخ این مبل پر از داستان‌های بی‌شماری است که برخی از آنها خیالی‌تر از دیگران است. برخی طراحی منحصر به فرد مبل نول را به عنوان راهی برای تطبیق با مدهای زنانه آن زمان توضیح دادند، زیرا کناره‌های قابل تنظیم بسته به عرض لباس قابل تغییر است. برخی دیگر ادعا می‌کنند که مبل در اتاق خواب بانوی خانه برای خلوت او با معشوقش استفاده می‌شده است.

مبل نول تاریخ فوق العاده غنی دارد. نسخه اصلی که بیش از سیصد سال قدمت دارد، در Knole House باقی مانده است و احتمالاً توسط افرادی مانند Vita Sackville West و Virginia Woolf استفاده شده است. تجسم‌های اخیر این سنت را ادامه داده اند. Laurence Olivier و Vivien Leigh در سال 1946 بر روی مبل نول خود به تصویر کشیده شدند. امروزه نیز، مبل نول Knole در بسیاری از خانه‌های ما تبدیل به یک قطعه اصلی برای دکوراسیون داخلی شده است.

 

خرید انواع مبلمان از آیسامبل

یکی از به‌روزترین و معتبرترین برندها در حوزه تولید مبلمان، برند آیسامبل است. تیم ما با بهترین و باکیفیت‌ترین متریال‌های روز دنیا محصولاتی جذاب و همیشگی را تولید و به بازار عرضه می‌کند. تا با خیالی آسوده از ما خرید کنید.

 

جمع‌بندی

مبل نول Knole یکی از سبک‌های غنی در دنیای مدرن امروزی است که جذابیت فوق‌العاده بی‌نظیری دارد. ما شما را در این مقاله با این سبک از مبلمان آشنا نمودیم. از این که تا انتها با ما بودید، سپاسگزاریم.

 

منابع:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *