مبلمان

مبل چستر فیلد (chesterfield)

مبل چسترفیلد و طراحی متمایز آن سبب شده تا صدها سال انتخاب سبک محبوب مردم در سراسر جهان باشد، ما بر این باوریم که اگر یک مبلمان به درستی طراحی شود برای همیشه شیک باقی خواهد ماند.

مبلمان چستر دقیقا همان سبک از مبلمانیست که هرگز از مد نخواهد افتاد و از ارزش آن کاسته نخواهد شد.

خرید یک مبل راحتی که کیفیت و کارایی بالایی داشته باشد و اصلالت آن چشمگیر باشد یک سرمایه گذاری مهم است، چرا که شما میتوانید برای مدتی طولانی آن را دوست داشته باشید.

چسترفیلد میتواند یک قطعه کلاسیک در یک خانه ی مدرن باشد همینقدر عجیب و همینقدر زیبا! شما وقتی چسترفیلد را خریداری می کنید، احساس می کنید که در حال خرید یک قطعه از تاریخ هستید.

اغلب وقتی به مبل چسترفیلد فکر می کنید، یک اتاق سیگار، یا شاید یک کتابخانه چوب ماهون را تصور می کنید. اگرچه این مبلمان به طور ویژه برای مردان طراحی شده، اما امروزه کاناپه های منحنی این سبک می تواند با زنانه ترین دکورها مطابقت داشته باشند. بنابراین اجازه ندهید ریشه های مردانه چسترفیلد شما را از لذت داشتن این مبلمان باز دارد،

برای آشنایی کامل با مبل چستر در ادامه با ما همراه باشید.

چسترفیلد

تاریخچه مبل چستر

بر اساس فرهنگ لغت آکسفورد، کلمه چسترفیلد در لغت انگلیسی به معنای مبل چرمی استفاده شده است.

اگرچه اطلاعات دقیقی از تاریخچه چسترفیلد در دسترس نیست؛ اما گفته می شود که طراحی اولیه آن، توسط فیلیپ استون هوپ از خانواده چسترفیلد (چهارمین ارل چسترفیلد)

مطرح شد.

در اواسط دهه ی 1700 لرد فیلیپ استانهوپ (از افراد ثروتمند و تاثیرگذار آن زمان به خصوص در زمینه هنر و ترندهای هنری) مبلمانی را سفارش داد که تبدیل به مبل تحسین شده چسترفیلد شد که امروزه می شناسیم، اما متاسفانه از طراح این مبل زیبا هیچ اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

او یک مبل چرمی با دکمه های برجسته ، نشیمن کوتاه و پشتی بلند می خواست تا میهمانانش بتوانند بدون چروک شدن کت شلوارهایشان روی آن بنشینند.

تاریخچه مبل چستر

 

چسترفیلد چگونه به خانه ی ثروتمندان نفوذ کرد؟

لرد فیلیپ استانهوپ که به عنوان یک سیاستمدار و سخنران تحسین شده، الگوی افراد ثروتمند آن زمان بود، از این رو، مردم به او به عنوان یک الگو نگاه میکردند. وی در بستر مرگش به ساقی خود گفته بود که «یک صندلی به آقای دیرولز(پسرخوانده اش) بدهند. پیشخدمت صحبت وی را به این معنا تعبیر کرد که صندلی چسترفیلد را میبایست به پسرخوانده ی او بدهد. بنابراین ترتیبی داده شد تا این صندلی به منزل اقای دیرولز منتقل شد.

در مدت زمان کوتاهی دیگر اعضای ثروتمند جامعه که با آقای دیرولز در رفت و آمد بودند زمانی که متوجه شدند مبل از کجا آمده است، تحت تأثیر قرار گرفتند و شروع به درخواست مبل‌های مشابه کردند.. در آن زمان این سبک از مبلمان نوعی نشانی از ثروتمند بودن صاحبان آن داشت.

به زودی، مبل‌های چسترفیلد تبدیل به یک قطعه مبلمان خاص برای خانواده‌های طبقه متوسط و بالا شد. حتی ملکه ویکتوریا در یکی از اتاق‌های پذیرایی خود مجموعه‌ای از مبل چستر چهارخانه داشت.

 

اصالت مبل چسترفیلد

تغییرات اساسی که فضای داخلی بریتانیا را در قرن نوزدهم شکل داد، به توضیح افزایش محبوبیت چسترفیلد در این دوره کمک کرد. تغییرات عمده در شیوه کار مردم باعث شد که خانه برای اولین بار به مکانی عاری از کار تبدیل شود.

به عنوان یک فضای کاملاً خانگی، به ایده‌های آسایش، حریم خصوصی، زندگی خانوادگی و اخلاقی اهمیت بیشتری داده شد تا بر تضاد بین خانه و محیط کار تأکید شود. تاکید بر راحتی در بسیاری از متون مربوط به آن دوره مشهود است؛ با بسیاری از نشریات مربوط به بهبود خانه، معاهدات معماری و کتابچه‌های راهنمای دکوراتورها که به صاحبان خانه آموزش می‌دهند که مناسب‌ترین دکوراسیون و مبلمان را برای فضاهای داخلی‌شان، مطابق با ارزش‌ها و “سلیقه خوب” ارائه دهند. بسیاری از این موارد بر اهمیت مفاهیمی مانند “راحتی ، آرامش و ظرافت تأکید داشتند. همین امر در تولید و طراحی مبل چستر تاثیر به‌سزایی گذاشت.

در حالی که ردیابی منشأ دقیق نام و شکل چستر دشوار است، اما می‌توان کاربردهای متفاوتی از روکش‌های دکمه‌دار عمیقی را که در مبل چستر به چشم می‌خورد، به اوایل قرن هجدهم ربط داد.در نیمه دوم قرن هجدهم، دکمه بستن به عنوان یک تکنیک تزئینی مورد استفاده قرار گرفت و مبلمان و وسایل خانه را با این روش ساده تزئین می‌کردند. این تاریخ همچنان ادامه دارد، همچنان نیز برای تزئین مبلمان چستر از دکمه‌ها استفاده می‌شود.در زمان‌های قدیم معمولا برای پر کردن مبلمان چستر فیلد از موی دم اسب و پرز نارگیل استفاده می‌کردند و کم کم پشم بز نیز به آن‌ها اضافه شد.

مبل چستر که در قرن نوزدهم در انگلستان محبوب بود، اکنون در همه قاره‌ها و کشورها وجود دارد و بیش از دویست سال است که همچنان نماد راحتی و تجمل است.

مبل‌های چستر فیلد تصویر حرفه‌ای خود را از زیگموند فروید که در جستجوی راحت‌ترین مبل برای بیماران خود بود، توسعه دادند. از بین همه مبل‌هایی که او آزمایش کرد، مبل چستر بهترین مبلمان برای جلسات درمانی او بود.

اصالت مبل چستر

 

مبل چستر فیلد چه ویژگی هایی دارد؟

 • با بازوانی بزرگ و رول شده‌ که ارتفاعی برابر با پشت دارند طراحی و تولید میشوند.
 •  به ‌طور سنتی با چرم تیره پوشانده میشود.
 • اصولا دارای لمسه های دکمه ای عمیق میباشد، ( لمسه دوزی تکیه گاه و دسته‌های مبل )
 • دارای تاریخ غنی و یک یادگاری از گذشته میباشد.
 • می‌تواند با سبک و مکان‌های مختلف سازگار شود در عین حال که هویت سلطنتی خود را حفظ میکند.
 • به هنگام نشستن بر روی مبلمان،لباس ها به دلیل طراحی ارگونومیک مبل، چروک نمیشود.
 • یک اثر منحصر به فرد و خیره کننده قابل انطباق با تمامی سبک های دکوراسیون داخلی (حتی مدرنیته)
 • سهولت و راحتی بی نظیر
 • دوختی ظریف و هم زیبا

آیسامبل یکی از بهترین و به روزترین تولیدکنندگان مبل چستر در ایران محسوب می‌شود که محصولاتی شیک و زیبا را برای شما عزیزان تولید و به بازار ارائه داده است.

ویژگی مبل چسترفیلد

 

انواع مدل مبل چستر

مدل های مبل چستر به دلیل هویت پرورش یافته خود در کلاس بالا و حرفه‌ای بودن، محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند و به دلیل سازگاری بالا در تمامی مخیط ها اعم از هتل‌ها، دفاتر کاری و منازل قابل استفاده هستند.

این مبلمان دارای تنوع بالا در طرج و رنگ هستند. دز ادامه به توضیح انواع آن خواهیم پرداخت.

 

مبل راحتی چستر

مبل راحتی چستر به مبل‌هایی گفته می‌شود که بازوها و تکیه‌گاه‌های آن دارای ارتفاع یکسانی هستند و یک طاقچه کوچک ایجاد می‌کنند که حتی امکان خوابیدن بر روی آن نیز وجود دارد. این مبل دکمه‌های امروزی خود را نداشت، زیرا آنها در سال 1857 ساخته شدند.

اما بین سال‌های 1850-1860، فنرها اختراع شدند و به مبل‌ها اضافه شدند تا راحت‌تر شوند. بعد از آن، دکمه‌ها و تزئیناتی اضافه شده تا چرم در جای خود بماند.

این امر باعث می‌شود که مبل چسترفیلد برای نشستن بسیار راحت باشد و در عین حال ظاهری منحصر به فرد داشت که در دوران ویکتوریا محبوبیت زیادی پیدا کرد.

از آن زمان، مبل‌های راحتی چستر با دکمه‌های طرح‌دار و تزیینات آن مشخص می‌شوند.

بنابراین، اگر به مبل چسترفیلد بدون دکمه یا مبل دکمه دار بدون دسته‌های کوتاه‌تر برخورد کردید، تعجب نکنید.

مبل چستر راحتی

 

مبل چستر کلاسیک

مبل چستر کلاسیک یک انتخاب محبوب برای محیط کار و یا منازل شما با دکوراسیون سبک کلاسیک است. است، این مبلمان با ظاهر شیک و کلاسیک خود زیبایی فضای شما را بهبود می‌بخشد.

به دلیل استعمار، مبل چستر در سراسر جهان به خانواده‌های انگلیسی خارج از انگلستان منتقل شد. در نتیجه این مبل‌ها در هند، استرالیا و کانادا نیز محبوب شدند.

در واقع مبل‌های چستر در کانادا آنقدر محبوب بودند که چستر به طور کلی به یک زبان عامیانه کانادایی برای مبل‌ها تبدیل شد!

مجموعه کلاسیک چستر از مواد اولیه با کیفیت همراه با صنعت سنتی بریتانیایی و تکنیک های تولید مدرن تولید میشود. چرم ها ی مورد استفاده برای طیف کلاسیک قبل از رسیدن به کارگاه رنگ میشوند. برای تقویت درخشندگی آن، روکش رویی به خوبی صیقل داده میشود و با یک درزگیر بسیار مقاوم به بدنه متصل می شود.

چستر کلاسیک

مبل چستر مدرن

کاناپه چسترفیلد با تکامل مدها از طریق چندین فرم تغییر یافته است و سبکی مدرن به وجود آورده است. با این حال، ظاهر اصلی همچنان سازگار با دکوراسیون های مخلف است و  تقریباً با هر سبک دکوراسیون سنتی یا مدرن استفاده شود. این سبک در عین سادگی یکی از آن مبلمان استثنایی است که هرگز از مد نمی افتد.

امروزه مبل چستر مدرن را می‌توان در لابی هتل، اتاق‌های مهمان اداری، اتاق نشیمن و سایر محیط‌هایی که می‌توانید از مهمانان میزبانی کنید، پیدا کنید.

طراحان مبلمان برای تطبیق مبل چستر با سناریوهای بسیار متفاوت دیزاین، پارچه‌های متنوع و انتخاب رنگ‌های گوناگون را آزمایش کرده‌اند و طیف گسترده‌ای از مبل‌های چستر را تولید نموده‌اند که مناسب هر موقعیتی باشند.

اگر فقط عاشق این خطوط تمیز هستید، نگران نباشید. چندین طراح چسترفیلد را با یک پیچ و تاب مدرن مجددا طراحی کرده اند.نسخه مدرن این مبلمان هنوز همان حس تجمل بیش از حد را دارد. 

مبل چستر مدرن

 

مبل چستر چرم

مبل‌های چسترمعمولاً از چرم ساخته می‌شوند. از این رو، ظاهری تمیز و براق دارند. با این طراحی منظم و متریال گران قیمت، جای تعجب نیست که چرا مبل‌های چسترفیلد اغلب انتخاب سطح بالای جامعه میباشد.مبلمان چستر چرم همچنین می‌تواند یک تصور مینیمالیستی ایجاد کند.

تمامی مبل‌های چسترفیلد کلاسیک از چرم ساخته شده‌اند، مبل‌های چسترفیلد چرمی ظاهری سنتی‌تر و عتیقه‌تر نیز به نمایش می‌گذارند. این مدل مبل برای دکوراسیون‌های سلطنتی بسیار مناسب است.

متأسفانه چرم طبیعی فقط در رنگ‌های قهوه‌ای و مشکی عرضه می‌شود که تعداد گزینه‌های مورد انتخاب شما را محدود می‌کند. اما اگر تنوع رنگ بیشتری می‌خواهید، می‌توانید مبل‌های چرم مصنوعی را انتخاب کنید. نه تنها با حیوانات و محیط زیست سازگار خواهید بود، بلکه رنگ‌های چرم غیر طبیعی بسیار متنوع‌تر هستند.

در حالی که سایر پارچه ها ممکن است مقرون به صرفه تر باشند، چرم در دراز مدت اغلب انتخاب هوشمندانه تری است. نکته مهم در مورد چرم این است که به راحتی تمیز می شود . بنابراین اگر به سبک کلاسیک چرم پایبند باشید، نتیجه ی خوبی در دراز مدت میگیرید. فقط مطمئن شوید که چرم را به طور مرتب مرطوب می کنید.

 

مبل چستر جدید

اگر می خواهید خلاقیت بیشتری در انتخاب پارچه و طراحی داشته باشید، می‌توانید مبل چستر پارچه‌ای یا مخملی را امتحان کنید. به لطف خلاقیت طراحان مدرن امروزی، ما مبل‌های چستر پارچه‌ای و مخملی زیبایی را تولید کرده‌ایم که جلوه‌ای زیباو دلپذیر برای مهمانان ایجاد می‌کند. اگرچه تمیز کردن آنها در مقایسه با مبل‌های چرمی مشکل‌تر است، اما تنوع رنگ‌ها و الگوهای بیشتری را ارائه می‌دهند.

مبل‌های چسترفیلد پارچه‌ای نیز حس راحتی و آرامش به شما می‌دهند و خانه را به مکانی ایده‌آل برای نشستن و تماشای تلویزیون پس از یک روز کاری طولانی تبدیل می‌کنند.

مخمل نیز راحتی مشابهی را به همراه یک حق امتیاز اضافه به شما می‌دهد؛ زیرا درخشش بازتابنده و بافت خزدار آن باعث می‌شود احساس کنید که صاحب یک خانه مجلل هستید.

اما رومبلی چرم همچنان در ترندترین مبلهای چستر روز وجود دارد؛ چرا که از دید هر بازدیدکننده چرم تجمل گرایی خاص خود را دارد.

یکی از جدیدترین مبل چستر، مدل کاوالی تولید شده در آیسا، میباشد که در عین سادگی، جذابیت و زیبایی بی‌نظیری دارد. عکس این مدل را در زیر مشاهده میکنید.

مبل چستر جدید کاوالی

 

مبل چستر توسی

یکی از انواع مدل مبل چستر، مبل چستر توسی است. این مدل و رنگ مبلمان از مدل‌های محبوب و شیک به حساب می‌آید که مناسب خانه‌ها و فضاهایی به سبک مدرن می‌باشد. رنگ توسی امروزه طرفداران بسیاری دارد.

بعد از محبوبیت رنگ مشکی در مبلمان، رنگ توسی در رتبه دوم قرار دارد. سایه های مختلف توسی-خاکستری می تواند ظاهر مبلمان شما را از یک خانهتیره و بد خلق به یک خانه مزرعه روشن و مطبوع تبدیل کند. خاکستری یکی از بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی مبلمان است زیرامی تواند بسیار متنوع باشد و به راحتی با رنگ های دیگر در دکوراسیون داخلی منزل شما ست شود.

مبل چستر توسی

 

مبل چستر ایتالیایی

ایتالیا در صنعت مبلمان حرف اول را در دنیا می‌زند. مبلمان چستر ایتالیایی بسیار زیبا، با کیفیت، مرغوب و پر طرفدار هستند. این نوع مدل مبل چستر جز مبلمان خاص امروزی محسوب می‌شوند.

مبلمان ایتالیایی چسترفیلد یکی از بهترین مبلمان ها در سراسر دنیاست؛ چراکه از بهترین سبک ها استخراج شده و به آثار هنری در قالب مبلمان تبدیل شده است. هر یک از مبلمان ایتالیایی چسترفیلد به شیوه ای دقیق طراحی شده است تا با نیازهای مشتری و فضایی که او می خواهد همخوانی داشته باشد. چسترفیلد ایتالیایی یکی از پرکاربردترین مبلمان از سبک کلاسیک و مدرن میباشد.

مبل چستر ایتالیایی

مبل چستر فرانسوی

یکی از مدل‌های محبوب، زیبا و در عین حال ساده در بین انواع مبلمان چستر موجود در بازار، مبل چستر فرانسوی است. در این نوع مبلمان از فوم نمونه اسفنج استفاده می‌شود و جنس بدنه آن از چوب رس ساخته شده است.

مبل‌های تک‌نفره ست سیکاس با الهام از طراحی اصیل کویین آن، از جمله مبل‌های پرطرف‌دار فرانسوی، طراحی شده است. همچنین اصالت طراحی کاناپه مبلمان طراحی چستر است. ترکیب این طراحی‌های خاص یک ست جذاب و لوکس ایجاد کرده است که در عین کیفیت و زیبایی از راحتی کافی برخوردار است.

مبل چستر یونانی

مبل چستر یونانی از جمله جذاب‌ترین مبلمان چستر در سراسر جهان است که با ظاهر امروزی خود در سراسر دنیا تولید و به فروش می‌رسد. این نوع مبل ریشه‌ی یونانی دارد و به همین دلیل این نام به آن اختصاص داده شده است.

از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد این نوع مدل مبل می‌توان به طراحی خاص دسته‌های مبل‌های تک نفره و کاناپه‌ی آن اشاره کرد.

 

عکس مبل چستر

برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با انواع مبل چستر در این بخش یکی از برتزین مدهای  چستر آیسا را به صورت تصویری به شما معرفی خواهیم کرد:

ست مبلمان سیکاس: 

نکاتی در هنگام خرید مبل چستر

 • اگر قصد خرید مبل چستر را دارید، به این نکته توجه کنید که در هر اتاقی از خانه می توان از آن استفاده کرد. یکی از مزیت های مبل چستر سازگاری آن است، زیرا می توان از آن در محیط های مختلفی از جمله اتاق نشیمن، پذیرایی، دفتر و حتی محیط های تجاری استفاده کرد.
 • یکی از توصیه های ما به شما اگر در خانه های کوچکتر زندگی می کنید، خرید ست مبل و میز ناهارخوری چستر است. این انتخاب از شلوغی بیش از حد فضایتان جلوگیری می کند و در عین حال برای شما فضایی دوست داشتنی به وجود میاورد.

 

مبل چستر را فقط از آیسامبل بخواهید

یکی از بهترین و زبده‌ترین تیم‌های سازنده مبل در ایران را می‌توان برند آیسا دانست. تمامی محصولات ما با بهترین متریال و بروزترین طراحی‌های روز دنیا تولید می‌شوند تا رضایت مشتریانمان را جلب نمایند. اگر قصد خرید مبل چستر را از ما دارید، با کارشناسانمان تماس بگیرید. فراموش نکنید که اعتماد شما، سرمایه روز افزون آیسا است.

 

جمع‌بندی

مبل‌های چستر به راحتی می‌توانند در هر نوع محیطی با هر سبک و دکوراسیونی ترکیب شوند. در عین حال، آنها همچنین می‌توانند به دلیل تاریخ غنی، ظاهر راحت و سبک در مرکز توجه اکثر خریداران مبلمان قرار گیرند. با بررسی گذشته و نحوه شکل‌گیری مبل چستر، متوجه حضور آن در خانه‌های ثروتمندان و اشراف‌زادگان شدید. اما امروزه مبل چستر در اکثر خانه‌ها طرفدار خودش را دارد.

 

منابع:

 1. chestersindia.com
 2. eld-sofasacaciafabrics.com
 3. ifurniture.expertexpro.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *