مبلمان

مبل کبریل (cabriole)

مبل کبریل cabriole یکی دیگر از سبک‌های قدیمی و پر طرفدار امروزی در صنعت مبلمان است. کاناپه کبریل که به آن chaise en cabriole نیز می‌گویند، نوعی مبل روکش‌دار است که پشت آن به صورت یک خط صاف به سمت بازوها خم می‌شود. صندلی‌های سبک کبریل نیز به این روش ساخته می‌شوند و به آن صندلی کبریل می‌گویند. برای آشنایی با مبل کبریل در ادامه این مقاله از تیم حرفه‌ای آیسا در کنار ما باشید.

 

پایه‌های کبریلی

پایه‌های مبل cabriole متفاوت است. آنها به یک سبک پایه اشاره می‌کنند که به آن پایه کبریلی می‌گویند و در صنعت مبلمان و انواع میز و کمد کاربرد دارد. توجه داشته باشید که مبل‌ها و صندلی‌های کبریلی ممکن است، پایه‌های کبریلی داشته یا نداشته باشند.

پایه cabriole ، یک تکه از مبلمان است که به شکل دو منحنی – بالا محدب، پایین مقعر می‌باشد. شکل آن بر اساس پاهای برخی از حیوانات چهار پا طراحی شده است.

 

تاریخچه مبل کبریل

مبل cabriole از اصطلاح قرن هجدهم «کابریولت» گرفته شده است. کابریولت نوعی کالسکه بود که پشت و بازوهای مشابهی داشت.

برخی از افراد معتقدند که واژه کبریل از پرشی در رقص باله گرفته شده است. در این نوع رقص، پاها در پرش به سمت بالا، به طرف بیرون خم می‌شوند و سپس به هم زده خواهند شد.

اولین اَشکال پایه‌های کبریلی در مبلمان در چین باستان و یونان شناخته شده بود. در کشور فرانسه نیز از طرح کبریل به عنوان بخشی از سبک روکوکو یاد می‌شد. کشور انگلستان نیز نسخه‌ای از پایه و مبل کبریل را تولید کرده است که از نظر تاریخی Queen Anne Style نامیده شده و خود نوعی خاص از سبک مبلمان است. این امر مربوط به دوره 1712-1760 می‌باشد.

بعد از آن طرح‌های خاص آمریکایی در اواسط قرن هجدهم با تقلید از Queen Anne Style بوجود آمد و میل کبریل شکل گرفت، که این دوره را غالباً دوره کبریل می‌نامند.

 

ویژگی‌های مبل کبریل cabriole

  • مبل cabriole دارای پایه‌های خمیده بوده که قسمت بالایی آن به سمت بیرون و قسمت پایینی آن به سمت داخل دارای انحنا است.
  • ارتفاع دسته و پشتی مبل کبریل یکسان است.
  • مبل cabriole را می‌توان در انواع مبلمان کلاسیک قرار داد.
  • از این سبک مبلمان می‌توان برای طراحی داخلی خانه‌هایی با دکوراسیون داخلی سبک مدرن تاکلاسیک و یا روستیک استفاده کرد.
  • مبل کبریل در گذشته هیچ قسمت پوشیده‌ای نداشت. امروزه در برخی از نسخه‌های مدرن آن، قسمت دستی را با پارچه می‌پوشانند.
  • مبلمان کبریل حداکثر 2.2 متر و حداقل 1.5 متر طول دارد.

خرید انواع مبلمان و دکوراسیون داخلی از آیسامبل

در آیسا مبل، ما می‌خواهیم که بهترین کالاهای دکوراسیون خانگی را به شما عزیزان ارائه دهیم. ما در آیسا با ارائه صدها گزینه منحصر به فرد مبلمان، دکوراسیون و لوازم خانه، ما به شما کمک می‌کنیم تا راه حل مناسبی برای انتخاب سبک دکوراسیون خانه خود پیدا کنید.

 

جمع‌بندی

در این مقاله از تیم حرفه‌ای آیسا شما را با یکی دیگر از انواع سبک مبلمان به نام مبل cabriole آشنا نمودیم. از این که تا انتهای مقاله ما را همراهی کردید، از شما سپاسگزاریم.

 

منابع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *