مبلمان

مبل بریج واتر (Bridge water)

مبل بریج واتر یا مبل Bridgewater سبکی از مبلمان است که بسیار معمولی و در عین حال راحت به نظر می‌رسد. بسیاری از طراحان خانه‌های معاصر از مبل‌های بریج واتر برای ایجاد ظاهری معمولی و دوستانه در اتاق‌های خود استفاده می‌کنند.  در این مقاله از تیم آیسا با ما باشید تا با مبل Bridgewater آشنا شوید.

 

مبل بریج واتر چیست؟

مبل Bridgewater یک مبل ساده و کلاسیک محسوب می‌شود. بریج واتر به این صورت تعریف می‌شود که دارای بازوهای کم ارتفاعی است که از قسمت جلویی مبل به عقب باز می‌شوند. مبل سنتی بریج واتر دارای دامن و پشتی است. شل بودن پشتی و بالشتک‌های بریج واتر برای کسانی که تکیه‌گاه قابل تنظیم می‌خواهند انتخابی عالی است.

این سبک مبل را می‌توان با انواع صندلی‌ها، از صندلی‌های کلاسیک گرفته تا صندلی‌های مدرن‌تر و شیک‌تر، بسته به طرحی که فرد به دنبال آن است، ست کرد. برخی از شرکت‌های مبلمان، ست‌های مبل و صندلی را در طرح بریج واتر، برای افرادی که می‌خواهند این مبلمان را با فضای خود هماهنگ کنند، می‌سازند.

طراحی مبل Bridgewater شامل یک روکش است که به جای روی آن، زیر صندلی قرار می‌گیرد. امروزه تنوع این نوع کاناپه، دامن را کنار گذاشته و پایه‌های مبل را نیز نشان می‌دهد.

اکثر فروشگاه‌های مبلمان چندین مبل ساده به سبک بریج واتر دارند، همچنین می‌توانید مبل‌های بریج‌واتر را در فروشگاه‌های عتیقه‌فروشی بیابید.

 

ویژگی‌های مبل بریج واتر

  • چندین ویژگی مبل بریج واتر را از سایر سبک‌های مبلمان متمایز می‌کند.
  • بازوهای نسبتاً پایین و پشت بلند که ظاهری بسیار معمولی به مبل می‌دهند.
  • مبل Bridgewater دارای بازوهایی است که مستقیم و مربع هستند.
  • اکثر مبل‌های بریج واتر دارای دامنی هستند که پایه‌هایشان را پنهان می‌کند.
  • این سبک با بالشتک‌های گشاد که مختص تکیه‌گاه هستند معمولاً برای استراحت بهتر طراحی شده‌اند.
  • بسیاری از انواع این مبلمان برای نشستن راحت سه نفر طراحی شده‌اند و اغلب دارای دو بالشتک بزرگ هستند.
  • مبل Bridgewater معمولاً دارای فنرهایی برای راحتی بیشتر صندلی است.
  • اندازه پشت و نشیمنگاه آن معمولاً یکسان است. بنابراین؛ می‌توانید بالشتک‌های صندلی را نیز عوض کنید.
  • بسیاری از مبل‌های جدید بریج واتر از فوم راحتی در کوسن‌های خود استفاده می‌کنند. برخی دیگر از الیاف پلی استر یا فوم ژل استفاده می‌کنند. مبل‌های قدیمی‌تر، به‌ویژه اجناس عتیقه، معمولاً از پر استفاده می شدند.

 

محبوبیت مبل Bridgewater

خطوط مستقیم، سیلوئت تمیز و حس معاصر مبل بریج واتر، آن را در خانه‌های سبک مدرن بسیار محبوب کرده است. مبل‌های بریج واتر به دلیل فرم جمع و جورشان که از شکل زاویه‌دار و غیر منحنی‌شان ناشی می‌شود، در بین آپارتمان نشینان محبوب هستند.

طراحان داخلی و معماران تمایل زیادی به مبل بریج واتر دارند. زیرا؛ ظاهر معاصر و احساس راحتی را برآورده می‌کند. این ترکیب از قسمت پشتی بلند و بازوهای کم ارتفاع مبل نشأت می‌گیرد که آن را به یک مبل راحتی ایده‌آل تبدیل می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های این مبل که موجب محبوبیت آن در میان مردم شده است، دامن آن است. طرح اصلی این سبک، از دامن برای پوشاندن پایه‌های مبل استفاده می‌کند.

همچنین به دلیل قابلیت تعویض در رویه و بالشتک های این مبل طراحان علاقه ی خاصی به آن نشان میدهند چرا که به راحتی میتوان آن را با هر سبک دکوراسیونی ست کرد.

 

فضای دکوراسیون مناسب برای مبل بریج واتر

این سبک مبل به خوبی با بسیاری از مبلمان از جمله صندلی‌های کلاسیک و برخی از قطعات حصیری هماهنگ می‌شود. مبلمانی که استفاده می‌کنید به طرح طراحی داخلی خانه شما بستگی دارد. از آنجایی که این سبک مبل دارای روکش و کوسن‌های قابل جابجایی است، می‌توانید رنگ آن را تقریباً با هر دکوراسیونی مطابقت دهید.

گستردگی انتخاب در انواع مبل Bridgewater به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی آنها را با هر طرح تزئینی ترکیب کنید.

 

جمع‌بندی

اگرچه مبل Bridgewater از سبکی ساده پیروی میکند اما تنوع زیادی دارد و دارای نشیمنگاهی بسیار راحت است. طراحان داخلی علاقه بسیاری به این سبک دارند، زیرا به راحتی با تعویض روکش و بالش یا کوسن با هر دکوراسیونی هماهنگ می‌شود.

 

 

منابع:

1- https://www.elledecor.com/design-decorate/news/g3133/sofa-styles/

2- https://www.homequestionsanswered.com/what-is-a-bridgewater-sofa.htm

3- https://www.homestratosphere.com/what-is-a-bridgewater-sofa/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *