/ 2017/08/09 / بدون دیدگاه / در دانستنی ها / توسط

قیمت مبلمان

هزینه های مستقیم و غیر مستقیم موثر برقیمت مبلمان

در فرآیند قیمت گذاری محصول بسیاری از عوامل دخیل هستند که در ذیل به بررسی این عوامل خواهیم پرداخت

هزینه های مستقیم:

این هزینه ها شامل هزینه هایی هستندذ که به طور مستقیم بر تولید محصول اثر میگذارند.هزینه مواد اولیه و تولید که صرف ساخت یک محصول میشود و همچنین نیروی کاری که جهت ساخت آن به کارگیری میشوند همگی عوامل تاثیر گذار بر قیمت و هزینه ای مستقیم تولید یک کالا هستند.

اگر شما حتی تولید کننده یک محصول نرم افزار یا اپلیکیشن مجازی باشید و یا ارائه کننده یکی از مشاغل خدماتی هزینه نیروی کاری که استخدام میکندی جزیی از هزینه ای اصلی و مستقیم در تولید شما و از عوامل موثر بر قیمت گذاری است.

مواد اولیه و نیروی کار مستقیم:

مهم ترین هزینه های مستقیم همان طور که اشاره شد مواد لولیه و نیروی کار هستند قیمت یک مبل نشات گرفته از قیمت مواد اولیه از جمله چوب،چسب،میخ،رنگ،پوششهای رنگ،فوم،اسفنج پارچه و یراق ها است.همچنین کل نیروی کار که بر روی یک دست مبل خاص کار میکنند و زمانی که صرف تولید آن میکنند و دستمزدی که بابت آن میگیرند جز هزینه های مستقیم ب تولید هستند.

هزینه های غیر مستقیم

هزینه های غیر مستقیم به هزینه هایی گفته میشود که بر روی کل شرکت تولید کننده تاثیرگذار هستند و به تنهایی ومستقیم بر روی یک محصول خاص تاثیر نمی گذارند.هزینه ای تبلیغات،استهلاک،هزینه های جاری مجموعه تولیدی،حسابداری و خدمات پس از فروش و گارانتی و ... این بخش ها خدمات و هزینه هایی هستند که غیرقابل اجتناب بوده و بر قیمت گذاری مبلمان بسیار موثرند. هزینه های غیر مستقیم می توانند هزینه هایی ثابت و متغیر باشند.

مواد اولیه و نیروی کار غیر مستقیم:

مواد اولیه ای همچون ابزار و ماشین آلات،هزینه های نظافت و نگهداری مجموعه و امکانات اولیه دفتری تولید را برای یک واحد تولیدی ممکن و میسر میکند که به یک محصول خاص مرتبط نیستند و بر کل هزینه ها تاثیرگذارند.

با توجه به توضیحات ارائه شده تولید یک مبلمان شامل هزینه های مستقیم و غیر مستقیم زیادی است که متغیر هستند همچنین تغییرات در قیمت های بازار مواد اولیه چه در بازار داخلی و چه خارجی می تواند بر قیمت مبلمان اثر بگذارند.همچنین ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی و بسته بندی مسلما از شاخص هایی هستند که بر بهای تمام شده یک محصول موثر هستند.

QR: قیمت مبلمان
نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *