/ 2017/07/31 / 3 دیدگاه / در دانستنی ها / توسط

اتخاب آباژور مناسب

از دید ما آباژور نوعی لوستر با قابلیت جابجایی است این چراغ کلاه دار و فانتزی مشتری ثابت میزهای دکوراسیون اتاق نشیمن و اتاق خواب هستند. خیلی افراد در خرید و انتخاب آباژور حساسیت نشان نمی دهند و آباژور را چندان مهم به حساب نمی آورند در حالیکه آباژور نقش پر رنگی در دیزاین دکوراسیون منزل دارند.

ارتفاع
يک راهنمايي: آباژوري انتخاب کنيد که اندازه آن دو سوم ارتفاع پايه اش باشد. اين نسبت باعث مي شود که آباژور زياد بالا يا زياد پايين به نظر نرسد.
شکل
اگر پايه و ميز زير آباژور گرد است، بهتر است کلاه آباژور نيز گرد باشد.
پايه مربعي يا زاويه دار، معمولاً با کلاه مربعي بيشتر مي آيد.
در کل بهتر است که آباژوري انتخاب کنيد که کلاه آن با شکل پايه (يعني ميز آن) هماهنگ باشد.
آباژورهاي شمعدان مانند تقريباً با هر شکل کلاهي جور در مي آيند.
پهنا
پهن ترين کلاه بايد حداقل يک سانت بايد از پهن ترين نقطه پايه اش پهن تر باشد.
جاي آباژور نيز مهم است. براي مثال نبايد آن را جايي بگذاريد که هر بار از تخت پايين مي آييد به کلاه آن برخورد کنيد. کلاه آن نبايد از ميز زيرش بزرگتر باشد.
همين موضوع براي آباژورهاي هال نيز مصداق دارد: نبايد آنقدر بزرگ باشد که هر وقت مي خواهيد از هال رد شويد به آن برخورد کنيد.
نيمه شفافي
اگر آباژوري لازم داريد که بتوانيد در کنارش کتاب بخوانيد يا نور روشن و بيشتري بتاباند، از کلاه هاي نيمه شفاف استفاده کنيد.
اگر از آباژور فقط به عنوان وسيله اي تزئيني استفاده مي کنيد و براي روشن کردن اتاق به آن احتياج نداريد، کلاه تيره و مات هم انتخاب درستي است
پليسه
آباژورهاي پليسه دار بيشتر سنتي هستند و براي اتاق هايي مناسبند که وسايل آنتيک دارند يا جزئيات و طرح هاي بيشتري در اتاق وجود دارد.

نوشته های مرتبط
3 دیدگاه
 1. اباژور مدرن

  ممنون .توضیحات کامل و جامع بود. انتخاب آباژورمناسب بستگی به این داره که برای کدوم قسمت خونه قراره خریداری بشه، من خودم برای پذیرایی اباژورهای مدرن میپسندم و برای اتاق خواب آباژورهای فانتزی. البته همه ی اینها سلیقه ای هستش و من هم نظرمو دادم.

  1. aisamobl

   با تشکر از نظر شما

 2. بک لینک

  اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم کنید؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *